TF ÖZEL | Sezon Öncesi Genel Bakış: Gençlerbirliği

Prev1 of 6Next
Use your ← → (arrow) keys to browse

Geçen sezonu 8. sırada bitiren Gençlerbirliği, yeni sezon için de Ümit Özat ile devam ediyor. Geçen sezon Ümit Özat ve Gençlerbirliği adına olumlu geçti diyebiliriz. Takımdan ocak ayında; hem yerlerinin dolması kolay olmayan, hem de takımın iskeletini oluşturan üç oyuncu ayrıldı. Ahmet Çalık, İrfan Can Kahveci ve Bogdan Stancu. Takımın bütün bu ayrılıklara rağmen ligi son yıllarının en iyi sıralaması olan 8. sırada bitirmesi küçümsenmeyecek bir başarı.

genç maç

Yine yaza girerken takımdan birkaç kilit oyuncu daha ayrıldı. Takımın gol yükünü çeken Serdar Gürler, orta sahadan üretme anlamında kısıtlı olan takımın üretme yükünü kanattan üstlenen Aydın Karabulut, orta sahayı pozisyon bilgisiyle savunmada çok rahatlatan Selçuk Şahin ve hem sol stoper hem de sol bek oynayabilen Anıl’ın ayrılması; takımın oturmuş kadrosunun bir kez daha değişmesine neden oldu.

Yazın ayrılan oyuncuların en önemlilerinin takımda tutulamamasının sebeplerinden biri ligimizin çarpık yapısı. Antalyaspor gibi kısa dönemde çok para harcayıp uzun vadede kaybolan takımların yanı sıra, yüksek bütçeli belediye takımları ligdeki rekabetin dengesini bozuyor. Gençlerbirliği gibi kendi yağında kavrulan takımlar bu yukarıda saydığım takımların oyunculara sunduğu maaşları sunamıyor ve oyuncuları elinde tutamıyor.

Prev1 of 6Next
Use your ← → (arrow) keys to browse

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*