Mircea Lucescu: “Benim beğenilmeye ihtiyacım yok”

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Ukrayna’yla oynanan hazırlık karşılaşmasının ardından TRT Spor‘a açıklamalarda bulundu.

Ukrayna gibi olmaları gerektiğini söyleyen tecrübeli teknik adam Ukrayna’nın bazı oyuncularının UEFA Şampiyonlar Ligi’nde ve UEFA Avrupa Ligi’nde ilk 11’de oynadığını ancak Türkiye’nin bu şekilde sadece bir iki oyuncuya sahip olduğunu söyledi.

Mircea Lucescu’nun Ukrayna maçının ardından yaptığı açıklamaları haber metninin devamında bulabilirsiniz.

“Bunların bildiği tek şey polemik yaratmak. Yardımcı olmaktan ziyade bu tür konuları konuşuyorlar. Bu tür konuşan insanların beni beğenmesine ihtiyacım yok. Benim arkamda gerçekler var. Yaptığım bir tarih var ve bu tarihte başarılar var. Doğal olarak kontrat falan konuşanlar ne konuşuyor bilmiyorum. Benim mesleğime, insanlığa saygım var. Gençlere yardım edeceklerine, kendi kulüplerinde oynamaları için motive edeceklerine, onları daha ileriye taşımak için yazılar yazmaları ve konuşmaları gerekirken sadecek kritik yapıyorlar ve çözüm bulmuyorlar. Bu bir çözüm değil, mantık değil. Bu konuda daha söyleyecek bir şey yok.”

“Bu sene hep sağlık problemleri oldu. Sakatlanmalar oldu. Bu yüzden mecburen gençlerle yola çıktık. Ukrayna da üç dört sene önce bunun aynısını yaptı. Bütün takımı gençleştirdi. Ukrayna Milli Takımı’nda Shakhtar Donetsk’ten benim sekiz eski oyuncum vardı. Şu an bizdeki gibi 17-18-19 yaşında elime gelmişti. Bugün,A Milli Takım’da oynuyorlar. Çok iyi bir takımları var. İyi oynadılar. Kendi bulundukları ligde birinci oldular. Bunu da hak ettiler. İyi oynuyorlar.”

“Bizde de Ukrayna gibi gençleri aynı seviyeye getirmeyi umut ediyorum. Ukrayna ekibinde oynayan oyuncuların hepsi UEFA’da Şampiyonlar Ligi’nde takımlarında ilk 11 oynayan düzgün oyuncular. Biz de Mart ayında İsveç ve Rusya maçlarında oynadığımız gibi aynı tip oynamaya devam ederiz.”

“Milli takımda kontrast yok, kulüp gibi değil. Futbolcu ülke aşkı, ülke sevgisi, forma ve futbol sevgisi adına, ülkedeki insanların sevgisi adına milli takıma gelmeli. Yoksa bir kere gel bir kere gelme. Bir kere geldim diğerinde gelemedim gibi durumlar söz konusu olmamalı. Bu işi ülke adına yapmak için bu ruha sahip olmak lazım. Bu ruha sahip arkadaşlarla yolumuza devam edeceğiz.”


Orijinal kaynak | trtspor.com.tr

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*