Granada’da Tony Adams dönemi

Portsmouth's manager Tony Adams reacts during their English Premier League soccer match against Arsenal at the Emirates stadium in London December 28, 2008. REUTERS/Kieran Doherty

La Liga’da 31 maç sonunda 20 puan toplayabilen ve 19. sırada yer alan Granada, teknik direktörü Lucaz Alcaraz’ı görevinden alarak yerine Arsenal’in eski futbolcularından 50 yaşındaki Tony Adams’ı getirdi.

La Liga’da küme düşmeme mücadelesi veren Granada, ilk 7 haftada sadece 2 puan alabilen Paco Jemez’in görevine son vererek Lucas Alcaraz ile anlaşmıştı. Alcaraz da takımın başında çıktığı 24 lig maçında 4 galibiyet, 6 beraberlik ve 14 mağlubiyet yaşadı. Ligde son 6 maçta sadece bir puan alabilen Granada’da görevine son verilen Alcaraz’ın yerine getirilen Tony Adams, ilk defa bir İspanyol takımında teknik direktörlük yapacak.

Granada ile sezon sonuna kadar geçerli bir sözleşme imzalayan Tony Adams, 22 yıl futbolcu olarak formasını giydiği İngiltere’nin Arsenal Kulübünün en önemli isimleri arasında yer alıyor. 50 yaşındaki İngiliz teknik adam, son olarak Azerbaycan’ın Gebele takımını çalıştırmıştı.

Ligde son 7 haftaya girilirken 20 puanla 19. sırada yer alan Granada, küme düşmesi en muhtemel takımlar arasında gösteriliyor.

Kaynak: Eurosport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*