Futbol bayramı 3 | @alpos yazdı: Fırsatçı Vardy, Everton’ı da vurdu

Prev2 of 7Next

Sohbet ettiğim herkes tesadüfen Everton’lı çıktı

İngiltere’de futbol bayramının üçüncü ve son maçını da Londra dışında izlemek istiyorum. Hedefim 1 Ocak günü öğlen oynanacak Everton – Leicester City maçı. Bunun için de Liverpool şehrinin yolunu tutuyorum. Maç sabahı yolda sürünmemek için bir gün önceden Londra’dan trenle yola çıkıyorum ve iki saat 40 dakikalık bir yolculukla Liverpool’un Lime Street Garı’na varıyorum. Gara birkaç dakika mesafedeki Adelphi Otel’e yerleşiyorum. Maç ertesi gün 12.30’da. O akşamı Liverpool’daki yılbaşı havasını soluyarak geçiriyorum.

İlginçtir ki trende, otelde, asansörde sohbet ettiğim herkes tesadüfen Everton’lı çıkıyor. “Bu şehirde hiç Liverpool’u tutan yok mu?” diye sorasım geliyor. Mesela trendeki komşum arada sırada maça giden İrlanda kökenli bir Everton taraftarı. Son yıllarda maça seyrek gitse de 1980’lerin şaşalı günlerini çok iyi hatırlıyor.

Ertesi sabah otelde kahvaltı ettikten sonra haritadan stadın yerine bakıyorum. Goodison Park, şehir merkezine yaklaşık 50 dakika uzaklıkta. Güneşli günü değerlendirip yürümeye karar veriyorum. Yaklaşık 30 dakika boyunca aynı yöne yürüyen pek kimseye rastlamıyorum. Acaba 1 Ocak ve başlangıç saati erken diye maça ilgi az olabilir mi? Neyse ki stada bir kilometre kala soldan sağdan, ara sokaklardan mavi bereli, mavi kaşkolu seyirciler beliriyor. Ben de doğru yönde olduğumu anlıyorum. Sonunda ana caddeden stadın pilonlarını görüyorum. Stada yakın barlarda sabah birası içenleri de görünce tribünlerin dolacağına emin oluyorum.

Prev2 of 7Next

Sohbet ettiğim herkes tesadüfen Everton’lı çıktı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*