Emre Çolak: ”Deportivo’da çok mutluyum ve buraya çabuk alıştım”

Sezon başında Galatasaray’dan Deportivo’ya transfer olan ancak Pepe Mel’in göreve gelmesiyle yedek kalmaya başlayan Emre Çolak, açıklamalar yaparken, Galatasaray’da oynadığı dönemle ile ilgili de çarpıcı bir ifade kullandı.

İspanyol basınına röportaj veren Emre, yeni teknik direktörü Pepe Mel ile ilgili olarak, “Her teknik direktörün bir sistemi vardır, Pepe’nin de. Oyuncuların görevi, teknik direktörün sistemine adapte olmaktır. Tabii ki, bu sistem en rahat olduğum sistem değil ancak takıma yardım edebilmek için elimden geleni deniyorum. Söylediğim gibi, teknik direktörün isteğine adapte olmak zorundasınız” dedi.

Galatasaray’daki dönemiyle ilgili de konuşan Emre, “Galatasaray’dayken, oynamadığım zamanlarda, insanlara karşı asla bu kadar çok bağlılık hissetmemiştim. Sokakta yürürken, durduruyorlar ve beni cesaretlendiriyorlar. Bu, asla teşekkür etmeyi bırakmayacağınız bir durum” dedi.

“Onlara teşekkür etmenin iyi yolu gelecek sezon da Deportivo’da devam etmek” denmesinin üzerine Emre Çolak, “Neden olmasın? Sözleşmem var ve kulübümüm ayrılmamı istemezse… Burada çok mutuluyum ve buraya alıştım” diye konuştu.

“Burada, kendini ülkende olduğundan daha fazla idol olarak hissediyor musun?” sorusuna da cevap veren milli futbolcu, “Olabilir ancak bunun insanların gösterdiği bağlılıktan olduğunu düşünüyorum çünkü insanlar farklıdır. Türkiye’de insanlar çok fazla teşvik ediyor ancak burada beni şaşırtan, insanların bize verdiği destek. Sadece bana değil, kaybettiğimizde bile. Bu çok önemli” ifadesini kullandı.


Kaynak: Ajansspor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*