“Barcelona ve Bayern Münih’in başında aynı şeyi yaşasaydım görevime son verilirdi”

skysports-premier-league-football-pep-guardiola-manchester-city_3870883

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City’nin teknik patronu Josep Guardiola, sezonu kupasız kapatmalarına ilişkin, “Barcelona ve Bayern Münih’in başında aynı şeyi yaşasaydım görevime son verilirdi.” dedi.

Harcanan yüksek bonservis bedellerine rağmen Şampiyonlar Ligi’ne son 16 turunda veda eden ve Premier Lig’de ilk 4 mücadelesi verebilen Manchester City’nin önümüzdeki sezon için kendisine yeni bir şans verdiğini belirten Katalan teknik adam,

”Burada bana ikinci bir şans verdiler ve en iyisini yapmaya çalışacağız. Eğer büyük bir kulüpte olsaydım şüphesiz kovulurdum. Eski kulüplerimdeki ilk sezonunmda bu performansı gösterseydim büyük ihitmalle önümüzdeki sene için beni tutmazlardı. Ancak burada ikinci bir şans verdiler ve ikinci sezonumda daha iyisini yapmaya çalışacağım” dedi.

Barcelona ve Bayern Münih’te şampiyonluk dışındaki sonuçların kabul edilemez olduğunun altını çizen Guardiola, Premier Lig’in Bundesaliga ve La Liga’ya göre daha fiziksel bir lig olduğunu da kabul ettiğini söyledi.

Manchester City kalan iki maçında West Bromwich Albion ve Watford’u yenmesi hâlinde ligi üçüncü sırada bitirerek önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılacak.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*