Alexandre Lacazette Lyon’dan ayrılıyor

Alexandre Lacazette, Lyon’dan sezon sonunda ayrılacağını açıkladı. Fransız oyuncu attığı 35 golle son üç yıldır Avrupa’da en istikrarlı oyunculardan biri oldu.

2010 yılında ilk kez Lyon adına sahaya çıkan 25 yaşındaki oyuncu bütün profesyonel kariyerini bu kulüpte geçirdi.

Şubat ayında Fransız kanalı Canal Football Club’a Lyon’dan ayrılma niyeti olduğunu açıkladı, ama Lyon başkanı Jean-Michel Aulas, kendisinden kalmasını istedi.

Buna rağmen Lacazette cuma günü L’Equipe’e verdiği röportajda Lyon’dan ayrılmaya hazır olduğunu söyledi.

“Sanırım bu yaz ayrılmak için doğru zaman. Farklı bir şeyler keşfetmek, risk alıp bir sonraki seviyeye geçmek istiyorum. İnsanlar iyi çalım atıp gol attığımı söylüyor, ama Avrupa seviyesinde pek tanınmıyorum. İnsanların bana sordukları soruları cevaplayabilir miyim görmek ve kendimi geliştirmek istiyorum” dedi.

Lacazette’in adı Atletico Madrid ile anılıyor ve 10 defa milli takım forması giyen oyuncunun Diego Simeone’ye olan hayranlığını saklamıyor.

Hangi takımla sözleşme imzalayacağının sorulması üzerine: ” Bu tamamen bana kalmış bir karar. Atletico yıllardır Şampiyonlar Ligi’nde oynayan, harika bir takım, yeni bir stadyumları var ve aynı zamanda kulüp oyuncular için iyi bir gelişme ortamı sağlıyor. Ve Fransa’dan takım arkadaşım Antoine Griezmann da orada.”

 

Kaynak: skysports.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*